Rritet numri i turisteve kineze ne Shqiperi gjate 2018

Written by on 09/08/2018

Rritet numri i turisteve kineze ne Shqiperi gjate 2018Deri ne fillim te korrikut, mbi 8600 turiste kineze kane vizituar Shqiperine, ose 48 % me shume ne krahasim me te njejten periudhe te vitit te kaluar. Kjo u konfirmua nga Ambasadorja e Kines ne Shqiperi gjate nje takimi me keshilltarin per marredhenie nderkombetare te presidentit te Shqiperise. Sipas saj, bashkepunimi kino-shqiptar ne fushen e turizmit ka hyre ne nje faze te re. Pala kineze sheh me kenaqesi perparimet qe ka bere Shqiperia ne rrugen per anetaresimin ne BE dhe ne sektorin e turizmit duke theksuar interesin gjithnje e ne rritje te turisteve kineze per te vizituar vendin tone.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist