Panairi i Librit ne Ulqin ben bashke kulturen dhe turizmin e rajonit!

Written by on 06/08/2018

Panairi i Librit ne Ulqin ben bashke kulturen dhe turizmin e rajonit!Ulqini, nje prej destinacioneve me te populluara gjate veres ne rajon ka celur nje prej aktiviteteve me te rendesishme ne vend Panairin e Librit, “Ulqin 2018”. I nisur qe ne vitin 2001, Panairi i Librit “Ulqin 2018”, mbahet deri me 8 Gusht ne shetitoren e Plazhit te Vogel. Eventi edhe kete vit beri bashke 45 botues nga Tirana, Shkodra, Ulqini, Podgorica, Prishtina, Shkupi, Tetova e Gostivari duke prezantuar me  qindra botime te reja te realizuara brenda ketij viti. Bashkepunimi jo vetem kulturor por edhe turistik ishte ne qender te aktivitetit per kete vit.

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background