France, reshje shiu dhe permbytje ne disa zona me kampiste

Written by on 10/08/2018

France, reshje shiu dhe permbytje ne disa zona me kampisteFranca eshte perfshire keto dite nga reshje te dendura qe kane sjelle edhe permbytje ne pjese te medha te vendit. Permbytjet e medha kane sjelle evakuimin e 1,600 njerezve, shumica prej te cileve kampiste , ne Francen jugore. Zonat me te goditura jane Gard, Ardeche dhe Drome. Me shume se 400 zjarrfikes dhe police, si dhe kater helikoptere, jane vendosur ne keto zona. Permbytjet vijne pasi Franca jugore dhe shumica e Evropes perjetuan nje mot te nxehte.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist