“Corriere della Sera”: Shqipëria, një aventurë!

Written by on 04/08/2018

“Corriere della Sera”: Shqipëria, një aventurë


jugu i shqiperise


Shqiperia edhe kete here merr vemendjen e nje prej te perditshemve me prestigjoze italiane si “Corriere della Sera”.

Kete here ka shkruar gazetarja e rubrikes “Dove” Francesca Masotti, e cila e konsideron Shqiperine te gjithen nje aventure.

Ujëra të kaltër, rërë e imët dhe plazhe shkëmbore.

Vend mesdhetar, kështjellat me pamje nga deti dhe panorama që të lënë pa frymë.

Janë plazhet më të bukura të Shqipërisë, një destinacion i ri për  turizmin europian, shkruan Masotti.

Qoshe të vërteta parajse dy hapa larg Italisë.

Është Kepi i Rodonit, një orë larg nga kryeqyteti, Tirana.

Plazhi i Drimadhës, i ndarë në dysh nga një formacion shkëmbor dhe Ksamili, i quajtur “perla e Jonit”- perfundon ky reportazh ne Corriere della Sera.

 

https://viaggi.corriere.it/viaggi/vacanze/gallery/sorpresa-albania-ecco-le-spiagge-piu-belle/?img=1

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist