Travel Report

Page: 2

Shqiperia ne vjeshte, ja vendet me te bukura per tu vizituar nga veriu ne jug! Ka nje mori arsyesh qe provojne se vjeshta eshte sezoni me i bukur dhe frymezues i vitit. Me miliona ngjyra mbreselenese te natyres dhe gjethet e rena e bejne ate te pelqyeshme pothuajse nga te gjithe. Nese kerkoni te kaloni [...]
Lisbona si zgjedhje qe nuk te bie rruga rastesisht! Lisbona eshte kryeqyteti i mrekullueshem i Portugalise, dhe nje nga vendet me sharmante dhe vibrante ne Evropen Perendimore. Eshte qytet i cili ofron karakteristika tradicionale, ka arkitekture moderne dhe jete aktive. Si destinacion per pushime, Lisbona ofron shume gjera, duke perfshire jeten e nates por dhe [...]
Kievi ; aty ku Lindja takohet me Perendimin! Nje qytet i gjalleruar me kulture te mrekullueshme dhe njerez miqesore. Aty ku Lindja takohet me Perendimin dhe nje histori mahnitese gershetohet me te tashmen. Nje kulture qe respekton traditen dhe nje trashegimi qe krijon nje identitet unik krijojne pamjen e pangaterrueshme te ketij qyteti te gjalle [...]

Pushimet shpesh shihen si momenti kur njerezit zgjedhin te largohen nga impenjimet e perditshme qe kane gjate vitit per tu relaksuar prane nje destinacioni te caktuar. Ka disa qe preferojne relaksin ne resorte prane detit apo prane malit ne qytete te ndryshme te botes qe intrigojne me kulturen e tyre. Nje prej eksperiencave me te […]

Merrni aparatin fotografik ne dore! Sheshe, pallate, kulla, arkitekture e frymezuar nga Rilindja dhe mbetje arkeologjike te Perandorise Romake jane sinonime te kryeqytetit italian i cili ka nje pamje fantastike sidomos nese gjen kendet e duhura per ta shijuar si ne pellembe te dores. Mjafton te mos harroni te merrni aparatin fotografik me vete dhe [...]
Malta: ishulli mesdhetar që po kthehet shpejt destinacioni ULTIMATE Nëse keto dite jeni zhytur ne punë ne vend qe te zhyteni ne ujrat e kristalta te detit, te shijoni rrezet e diellit dhe reren e bardhe dhe mendja juaj gjate gjithe kohes ka kete panorame atëherë shanset janë që keni nevojë të madhe për një [...]

Shtetet e Bashkuara te Amerikes bashkepunuan me kompanine IBM dhe Nividia per te ofruar superkompjuterin me te shpejte ne bote, te quajtur “Samiti”. Pasi qendronte per vite te tera pas Kines, Shtetet e Bashkuara tashme kane superkompjuterin me te shpejte ne bote. Kompjuteri  u zbulua se fundmi ne nje panair teknologjie te zhvilluar ne Amerike. […]

  Brenda vjeshtes se vitit 2018, Apple mendohet se do te hedhe ne treg gjeneraten e dyte te iPhone X, te perbere nga te pakten tre modele. Nder to, eshte iPhone X Plus 2018 dhe nje iPhone me ekonomik, 6,1 inç me ekran LCD.Nga keto tre pajisje te kompanise me seli ne Cupertino, modeli per […]

Rruga e pare e elektrizuar ne Suedi eshte e para ne bote per te ngarkuar automjetet ndersa vozisin se bashku, mund te ndihmoje ne uljen e kostos se larte te makinave elektrike. Projekti i financuar nga shteti, i quajtur eRoadArlanda dhe qe kushton rreth 5.82 milion dollare, perdor nje kamion te modifikuar elektrik qe leviz […]

Tesla ka regjistruar nje firme te re makinash elektrike ne Shangai, pasi Kina po pergatitet te heqe rregullat per kufizimin e pronesise se huaj te ndermarrjeve te reja te automjeteve elektrike. Kompania e re, Tesla (Shanghai) do te fokusohet ne makina elektrike, pjese rezerve dhe bateri. Prodhuesi i makinave ne SHBA ka qene ne negociata […]


Current track

Title

Artist

Background