Rosela Gjylbegu: Fitorja jone eshte finalja e Eurovision!

Written by on 12/05/2018

E ftuar ne Weekend Lovers kete te shtune, kengetarja Rosela Gjylbegu ndau me ne disa nga detajet e Festivalit Europian te Kenges, duke qene pjese e jurise shqiptare qe do te vleresoje kenget ne naten finale te festivalit sot dhe ku marrin pjese per here te pare 3 shqiptare. Sipas Roseles nuk duhet te perfshihemi nga pathosi dhe te pretendojme medoemos fitoren pasi ky presion kushton shume per kengetarin perfaqsues te Shqiperise ne festival. “Nje vend i vogel si Shqiperia mjafton te perfaqsohet sa me denjesisht ne festival, te bej nje performance te mire dhe te lere gjurme”. Me pas fakti qe kaulifikohemi ne finale perben fitore!” – tha Gjylbegu. Shqiptaret jashte vendit mund te votojne kengen Mall nga Eugent Bushpepa me kodin 12. Sa i perket projekteve te saj personale, kengetarja tha se deri ne fund te ketij viti do te prezantoje nje kenge te re!


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist