Perditsimi i ri i iOS, kujdes te dhenat ne aplikacione!

Written by on 18/09/2018

 

Sistemi me i ri operativ i Apple per iPhone dhe iPad, iOS eshte gati per t’u lançuar diten e sotme. Shume njerez do te shkarkojne perditesimin menjehere. Por, para se ta beni kete, eshte teper e rendesishme te beni “back up” iPhone-in ose iPad-in tuaj pasi te gjitha te dhenat dhe aplikacionet ne telefonin tuaj mund te humbasin ne procesin e azhurnimit. Gjithashtu, fotot dhe te gjitha te dhenat e tjera brenda aplikacioneve tuaja mund te zhduken papritur. Por eshte shume e lehte per t’i mbrojtur ato dhe ka dy menyra kryesore per ta bere kete nepermjet iTunes dhe iCloud.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist