Coca Cola drejt prodhimit te nje pijeje me kanabis!

Written by on 18/09/2018

 

Coca Cola po konsideon hyrjen ne biznesin e pijeve te kanabisit. Kompania thote se eshte duke monitoruar industrine e re dhe eshte e interesuar ne “CBD”, perberesin per pijet jo-psikoaktiv ne marijuane. Coca Cola eshte ne bisedime me prodhuesin kanadez te marijuanes Aurora Cannabis per te sjelle ne treg pije te reja qe sic jane shprehur zedhenes te kompanise do te lhetesojne dhimbjet dhe nuk do te jene te demshme per organizmin. Interesi i mundshem i Coca Cola ne sektorin e marijuanes vjen pasi shume nga prodhuesit e pijeve po perpiqen ta shtojne kanabisin si nje perberes ne “mode” duke qene se bizneset e tyre tradicionale po ngadalesohen. Coca-Cola tashme eshte duke u diversifikuar pasi konsumi i pijeve te gazuara vazhdon te bjere.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist