Greqia kunder turisteve obeze!

Written by on 10/10/2018

 

Greqia, nje vend qe njihet per numrin e larte te turisteve, ka vendosur nje ligj kunder vizitoreve obeze.Shume prej turisteve qe vizitojne ishujt e bukur, si Santorini, pelqejne te bejne xhiro dhe foto me gomere.Perdorimi i kafsheve per terheqje te tilla turistike ka hasur kundershtime te shumta nga mbrojtesit e tyre, sidomos per rastet e turisteve obeze, te cilet i stermundojne per nje foto.Ne fakt, eshte regjistruar nje numer i larte gomeresh me demtime ne shtyllen kurrizore dhe qe kane perfunduar te paralizuar.Per kete arsye, turistet mbi 100 kg e kane te ndaluar te hipin mbi gomere. Kjo eshte menduar si pesha maksimale qe mund te mbaje nje gomar.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist