Australi, nje pakete cigare tani kushton 34$, vendi me i shtrenjte ne bote!

Written by on 06/09/2018

 

Çmimi i cigareve ne Australi nga 1 shtatori eshte rritur perseri per here te dyte kete vit, duke e kthyer kete vend ne me te shtrenjtin per te blere cigare.Nje pako mesatare prej 25 cigaresh ne kete vend eshte shtrenjtuar nga 25$ ne 28$ e tani ne 34$. Kjo do te thote se mesatarisht nje australian qe pi nje pako cigare ne dite, per nje muaj do te duhet te ndaje rreth 922 dollare, ose 100 dollare me shume se me pare. Çmimet e cigareve ne Australi jane dyfishuar qe nga viti 2008 deri me sot dhe jane me te shtrenjta se kudo tjeter ne bote. Nje familje mesatare ne Australi shpenzon me shume per duhan se sa per pushime, mjete motorike, ushqim, energji elektrike, telefon dhe internet.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist