Destinacionet shkodrane terheqin 230 mije turiste kete sezon!

Written by on 06/09/2018

 

230 mije turiste kane vizituar Zonat e Mbrojtura ne Qarkun Shkoder kete sezon turistik. Kete shifer e konfirmojne specialistet e Administrates se Zonave te Mbrojtura Shkoder. Shkodra ka disa pika me akses turizmin natyror dhe ate te vezhgimit, por me te vizituarat kete sezon veror kane qene Velipoja dhe Thethi. Kete vit rajoni verior pati dyfishin e levizjes turistike krahasuar me vitin e kaluar, ku nje ndihmese te veçante dhane djemte dhe vajzat e “Smile Albania. Nderkohe edhe turizmi i “bardhe” pritet te shenoje rekorde te reja nga Kelmendi deri ne malet e Dukagjinit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist