Youtube do te transportoje falas ndeshjet e kampionatit brazilian te futbollit

Written by on 24/05/2018

YouTube do te transmetoje drejtperdrejt dhe falas ndjeshjet e kamionatit brazilian te futbollit per perdoruesit e internetit ne disa shtete te Europes dhe te Azise, faze e re e pozicionimit te gjiganteve te internetit ne transmetimin e sportit ne menyre te drejteperdrejte.Njoftimi i marreveshjes u be nga kompania spanjolle “Mediapro”, e specializuar veçanerisht ne te drejtat e ritransmetimit te takimeve sportive.E kontaktuar nga media, YouTube nuk ka dhene sqarime, por nje video dhe nje test i postuar ne platformen e saj njoftojne se Kampionati i Serise A braziliane, do te transmetohet ne 30 shtete.Ne Europe renditen Franca, Holanda apo Rusia dhe ne Azi, Malajzia dhe Tajlanda. Do te transmetohet edhe ne Australi dhe ne Zelanden e Re.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist