Turizmi hallall zhvillohet dukshem ne Turqi

Written by on 24/05/2018

Industria turke e turizmit prej 26 miliarde dollaresh eshte goditur nga frika e sigurise dhe mosmarreveshjet politike gjate viteve te fundit, por nje cep i tregut po rritet ne heshtje – pushimet ne plazh per myslimanet konservatore. Dhjetra hotele dhe vendpushime ne brigjet e Turqise, ofrojne pishina dhe plazhe te ndara per burrat dhe grate per te permbushur kufizimet fetare ne modesti, po terheqin familje nga Turqia, Lindja e Mesme dhe komunitetet myslimane ne Perendim. Turizmi miqesor hallall po lulezon gjate gjithe kesaj periudhe sipas Ufuk Secgin i halalbooking.com, i cili promovon festat nderkombetare islame.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist