Xhaketa e Michael Jackson del ne ankand ne New York!

Written by on 30/10/2018

Xhaketa e zeze lekure e veshur nga mbreti i ndjere i muzikes Pop, Michael Jackson, te cilin e kishte veshur ne turneun e pare solo “Bed”, do te dale ne nje ankand qe do te mbahet ne nentor te ketij viti.Sipas vleresimeve te para, xhaketa mund te arrije çmimin deri ne 100 mije dollare.Kengetari xhaketen, ne shpinen e se ciles gjendet nenshkrimi i tij i perhershem, e kishte veshur neper koncerte te ndryshme pergjate viteve 1987 deri 1989. Xhaketa e fundit kuqezi qe “mbreti i popit” e kishte veshur ne videoklipin “Thriller” eshte shitur ne nje ankand per 1.8 milione dollare ne vitin 2011.Ne ankand, i cili do te mbahet me 10 nentor ne Hard Rock Cafe ne Times Square te New York-ut, do te shfaqen edhe kitarat elektrike, ku kane luajtur Bob Dylan, Paul McCartney, Eric Clapton, dhe anetaret e U2 grupit. Kitarat mund te shiten nga 20 mije deri ne 50 mije dollare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist