Nga 1 nentori valixhja e dores do paguhet ne keto kompani ajrore lowcost!

Written by on 30/10/2018

Do te nise nga 1 nentori rregulli i ri i bagazheve te dy prej kompanive low cost me te medha ne Europe, Ryanair dhe Wizz Air. Behet fjale per tarifat e reja qe limitojne canten e dores per pasagjeret  te cilet tashme do te duhet te paguajne per te. Nga dita e pare e muajit te ardhshem falas ne udhetim do te perfshihet vetem canta e shpines, ndersa per bagazhin e dores ose do te duhet te blihet nje pakete e posacme qe do te vihet ne dispozicion nga kompania ose ne te kundert valixhja do te duhet te regjistrohet ne bordin e bagazheve ne avion me nje tarife 7-8 euro. Edhe pse shume e kane kundershtuar kete rregull te ri duke kerkuar qe te pakten te kete nje shtyrje afati, deri me tani nuk ka gjasa se do te behet dicka e tille.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist