Victoria Beckham ndalon perdorimin e lekures se kafsheve ne veshjet e saj!

Written by on 13/02/2019

Victoria Beckham eshte stilistja e fundit e profilit te larte qe ka ndaluar perdorimin e lekures se kafsheve ne veshjet e saj.Veprimi i Beckham eshte mirepritur nga aktivistet e te drejtave te kafsheve.Victoria ndoqi gjurmet e markave te medha perfshire Chanel dhe Vivienne Westwood.Linja e Beckham nuk kane perdorur kurre gezofin e kafsheve, por premtimi i saj i fundit nenkupton se veshjet dhe  aksesoret e tjere te bere nga lekura e aligatoreve, gjarperinjve dhe lekura e hardhucave do nderpritet qe nga vjeshta e viti 2019.Vendimi u pershendet nga grupi i te drejtave te kafsheve PETA, qe ka bere fushate kunder perdorimit te lekures se gjarperinjve ne industrine e modes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist