Imazhi i Barbie perdoret per te ndihmuar femijet me aftesi te kufizuara!

Written by on 13/02/2019

Prezantimi i ri i Barbie mund te ndihmojne ne luftimin e stigmave rreth aftesive te kufizuara fizike.Ne qershor Barbie do debutoje me nje kukull me kembe proteze dhe nje tjeter me karrige me rrota.Kukullat e reja jane pjese e linjes se Barbie Fashionistas 2019 te Mattel dhe synon tu ofroje femijeve  perfaqesim me te larmishem te bukurise.Mattel bashkepunoi me Jordan Reeves, nje 13-vjeçar me aftesi te kufizuara, qe ka lindur pa parakrahun e majte, per te krijuar kukull me gjymtyre proteze.Gjithashtu punoi me UCLA Mattel Children’s Hospital dhe ekspertet e karrigeve me rrota per te ndertuar nje karrige me rrota, qe kompania thote se ka qene nje nga aksesoret me te kerkuar nga fansat e Barbie.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist