Turqia kandidate per pritjen e Kampionatit Europian te Futbollit 2024

Written by on 27/04/2018

Turqia kandidate per pritjen e Kampionatit Europian te Futbollit 2024

Turqia eshte e gatshme te mikprese Kampionatin Evropian te Futbollit te vitit 2024.Federata turke e Futbollit  eshte pergatitur t’i dorezoje UEFA-s dosjen zyrtare per kandidaturen per organizimin e Euro2024. Ne mesin e stadiumeve te Turqise te gatshme per te pritur kete event gjenden stadiumi i Burses, stadiumi ”Senol Gunes”, stadiumi i ri ne Kocaeli, stadiumi i Antalyas, stadiumi i Gaziantepit, stadiumi i ri i Eskisehirit, stadiumi i Konyas si dhe stadiumi olimpik ”Ataturk”. Pritet qe se shpejti te perfundoje edhe stadiumi i ri qe do te ndertohet ne Ankara.Nderkohe, rival i Turqise per organizimin e kampionatit eshte Gjermania.Vendimi mbi ate se kush do te jete organizator do te merret nga Bordi Ekzekutiv i UEFA-se ne shtator te ketij viti.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist