Tregu i smartphone-ve rritet me 2% kete vit

Written by on 08/06/2018

Tregu boteror i smartphone-ve duhet te rritet me 1,4% kete vit dhe rreth 2% ne vitin 2019, nje rritje e ngadalte, e cila do te pershpejtohet duke nisur nga viti 2020, sipas parashikimit te Strategy Analytics. Per ekspertet, shkaqet qe kane ngadalesuar shitjet jane te ndryshme.Nder to eshte zgjatja e ciklit te jetes se smartphone, çmimet me te larta te modeleve me te mire te games, konsolidimi i sektorit, tkurrja e tregut kinez dhe veshtiresite ekonomike. Ne nivel kompanish, ne vitin 2018 dhe 2019 tek rritja do te kontribuojne kompanite kineze e me pas Apple e Samsung.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist