Hapet ne Varshave Muzeu i Vodkes

Written by on 08/06/2018

Nje muze i ri i dedikuar vodkes polake do te hapet ne Varshave. Kjo pije ka nje tradite kombetare prej 500 vjetesh dhe eshte nje nga produktet me te kerkuara per eksport. Muzeu hapet te marten e ardhshme ne ish-fabriken e vodkes se shekullit te 19-te dhe do te jete nje prej atraksioneve me te rendesishme te ketij viti ne Poloni ku do te prezantohet historia e prodhimit te vodkas polake dhe disa prej shisheve me te mira.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist