Titaniku, se shpejti nisin vizitat turistike ne reliken e anijes

Written by on 08/09/2018

 

Te vizitosh reliken e Titanikut tashme eshte e mundur. Cka ka mbetur nga anija famekeqe e zhtyur mijra metra ne Oqeanin Atlantik do te kthehet shpejt ne nje atraksion turistik pasi pas vitesh pune e kerkime eshte zbuluar mjeti i ri qe do te shoqeroje turistet drejt nje turi plot emocione unike. Oceangate ka prezantuar mjetin zhytes Titan, nje capsule qe eshte e afte te shoqeroje vizitoret deri ne 4 mije metra thellesi. Kjo do te thote se turistet do te mund te shohin nga afer anijet e mbytur Titanic. Ekspeditat e para do te nisin ne 2019 dhe bileta per kete tur do te kushtoje 105 mije euro. Mjeti nendetes mund te mbaje ne brendesi maksimumi 5 persona nderkohe qe prenotimet kane nisur qe tani.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist