Te moshuarit ndihen me te forte ne rrjetet sociale!

Written by on 03/05/2018

Sipas kerkuesve, rrjetet sociale, si Facebook, ofrojne instrumente dhe menyra qe mund t’i ndihmojne te moshuarit te ndihen me te forte dhe me pak te izoluar. Sipas nje studimi mbi perdorimin e Facebook, njerezit e moshes se trete qe kishin postuar gjera personale ne Facebook, ndiheshin me te perfshire ne komunitet, dhe sa me i personalizuar profili i tyre, me shume kontroll ndienin ata. Sipas studimit, perdorimi i rrjeteve sociale nuk eshte nje pervoje e njetrajtshme, e keqe apo e mire, por ofron funksione te shumta per perdorues te ndryshem. Per te moshuarit, te cilet perdorin me pak smartphone, Facebook dhe rrjete sociale te ngjashme mund te luajne rol te rendesishem per te mos u ndier te izoluar dhe t’i bejne te ndihen sikur jane pjese e nje komuniteti me te madh.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist