Cokollata e zeze ul nivelin e stresit!

Written by on 03/05/2018

Cokollata e zeze ul nivelin e stresit!

Studimet e fundit tregojne se çokollata e erret, e cila ka nje perqendrim te larte te kakaos te pakten 70%, mund te kete efekte pozitive per sa i perket stresit, informacionit, kujteses, humorit, por madje edhe ndaj sistemit tuaj imunitar.Flavanoidet, te cilat gjenden ne kakao kane permbajtje anti –inflamatore. Nje nga perfitimet e tjera perfshin aftesine e trurit per te pershtatur dhe krijuar lidhje te reja te cilat ndodhin ashtu siç i perjetojme dhe te pershtatemi me gjerat e reja te perditshme. Gjithashtu antioksidantet ne kakao favorizojne qetesimin e mureve te venave, duke ulur presionin e gjakut dhe duke permiresuar qarkullimin. Eshte e keshillueshme te zgjidhni çokollate me 70% kakao.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist