“Stories” e Facebook arrijne 150 milione perdorues!

Written by on 19/05/2018

‘Stories’ ne Facebook – permbledhja e dites me foto e video qe eliminohen vete pas 24 oresh – kane arritur 150 milione perdorues ne dite. Kete e beri te ditur rrjeti social, qe ka vendosur t’i jape vlere monetare ketij funksioni te ri, te prezantuar 14 muaj me pare, te kopjuar nga Snapchat. Tani, ne ‘Stories’ do te fillojne te shfaqen edhe reklama.Siç behet e ditur nga faqja e specializuar TechCrunch, Facebook ka nisur te testoje reklama 10 – 15 sekonda ne SHBA, Meksike dhe Brazil. Perdoruesit, te pakten per tani, mund ta shmangin shikimin e reklamave. Reklamuesit mund te postojne drejtperdrejte ne Facebook reklama te krijuara per ‘Stories’ ne Instagram. Numri i ‘Stories’ ne Instagram ka tejkaluar 300 milione perdorues ne dite, kurse numri i ‘Stories’ ne Whatsapp, po ne zoterim te Facebook, ka arritur ne 450 milione perdorues ne dite.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist