Si eshet atmosfera sot ne Londer, si eshte koha?

Written by on 19/05/2018

Si eshet atmosfera sot ne Londer, si eshte koha?

Cfare ke vene re sot gjate rruges qe shkoje per ne pune?

Ne fakt sapo mora kapucinon e mengjesit  me imazhin e Harry dhe Meghan që dominojnë mbi shkumë; dhe kjo eshte bere prej disa ditesh pothuajse en te gjithe brtitanien.

Ve re cdokush flamujt anglezë me dy bashkëshortët e ardhshëm të qeshur në qendër.

Por, edhe ëmbëlsira, maska për t’u vendosur në fytyrë për ditën e madhe, lodra prej pellushi dhe deri tek lojërat Lego që riprodhojnë të gjithë kështjellën Windsor me të gjithë protagonistët e saj.

A eshte kaq gjigande ceremonia sa c’duket ne media?

Net e vertete eshet! Dukete se pallati mbreteror eshet kujdesur per cdo detaj. Siguria eshet maximale . Sot  rrugët pranë Kështjellës Windsor janë të mbyllura, pasi ushtria, policia dhe shërbimet e tjera emergjente jane ne gatishemri qe cdo gje te shkoje me se miri.

A ka me shume njerez trotuarvee se zakonisht?

Po ka madje keto dite jane zhvilluar dhe provat nga  forcat e armatosura dhe kaloresia..Të shumtë kane qene  fansat e familjes mbretërore që kanë shkuar pranë kështjellës për të parë nga pranë përgatitjen për dasmën mbretërore.

Më shumë se 250 anëtarë të forcave të armatosura po marrin pjesë në prova, duke përfshirë edhe kalorësinë.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist