“Starbucks” mbyll kafenete si pjese e masave anti racizem!

Written by on 20/04/2018

“Starbucks” mbyll kafenete si pjese e masave anti racizem!

“Starbucks” do mbylle me 8 000 kafene ne pronesi te saj ne SHBA me 29 maj per te kryer trajnime per stafin kunder racizmit. Gjiganti i kafese do te udhezoje pothuajse 175 000 punetore ne dyqanet dhe zyrat e korporates, duke perdorur nje program trajnimi qe do te behet pjese e procesit te kontabilitetit per punonjesit e rinj.Njoftimi ka ardhur pas nje ‘incidenti’ qe nisi me 12 prill ne nje nga kafenete e “Starbucks”, ne Filadelfia, ku dy burra me ngjyre u kerkuan te largoheshin nga dyqani. Nuk eshte hera e pare qe “Starbucks” ka mbyllur kafenete per nje iniciative gjitheperfshirese te trajnimit ne kompani. Keshtu, ne vitin 2008 mbylli rrjetin e kafeneve per tre ore per te udhezuar punonjesit se si te krijojne nje filxhan kafeje me te mire.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist