Facebook prezanton kufizime per perdoruesit nen 15 vjec!

Written by on 20/04/2018

Facebook prezanton kufizime per perdoruesit nen 15 vjec!

Ne disa vende te Bashkimit Europian, personat nen 15 vjeç do te kene nevoje per lejen e nje prindi apo nje kujdestari per te kryer disa veprime ne Facebook. Lajmin e ben te ditur zedhenes te Facebook, lidhur me normat e vendosura per rrjetet sociale nga Rregullatori Europian mbi Privacine duke saktesuar se kjo kategori adoleshentesh “do te shohe nje variant me pak te pervetesuar sesa platforma aktuale.” Ne mungese te lejes, djemve dhe vajzave te kesaj moshe, nuk do u lejohet te perdorin te gjitha opsionet e Facebook-ut, perfshire edhe opinionet e tyre fetare dhe politike. Te gjithe perditesimet do te jene te njejtat per gjithe pjesen tjeter te botes. Rregullat e reja parashikojne mbrojtje per adoleshentet mbi reklamimin dhe kufizim te informacioneve mbi qytetin e lindjes apo daten e lindjes.Per momentin nuk eshte e mundur te regjistrohesh ne platforme, si ne shume rrjete te tjera sociale, nese je me pak se 13 vjeç.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist