SHBA, nisin testet per taksite fluturuese

Written by on 06/06/2018

Larg fotografive dhe kamerave, kane filluar ne veri te Kalifornise testet e para per taksite fluturuese qe do te mundesojne nje revolucion ne transportin publik neper qytete. Elektrike dhe jo te zhurmshme, do te ngrihen ne fluturim ne menyre vertikale, mund te mbajne deri ne kater pasagjere dhe te kryejne me shume se 200 kilometra vetem me nje karikim. Keto modele i ka krijuar kompania “Joby Aviation” e cila thekson se objektivi eshte te projektohet, prodhohet dhe menaxhohet nje mjet fluturues per transportin publik qe te jete i efektshem, i sigurte dhe i besueshem.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist