Sportistet me te pasur te momentit

Written by on 06/06/2018

Vitet e fundit kemi degjuar shifra marramendese ne futboll, per transferimin e tyre, por edhe te kontratave. Megjithate, nese mendoni se sportistet me te pasur ne bote vijne pikerisht nga futbolli, atehere gaboheni. Revista prestigjioze “Forbes” ka publikuar se fundmi listen me sportistet me te pasur ne bote, ku vendi pare i se ciles eshte rimarre nga boksieri Floyd Mayweather. Pasuria e tij llogaritet ne 285 milione dollare. Pas tij listen e vijon ftubollisti Lionel Messi me me shume se 111 milione dollare pasuri ndjekur nga Cristiano Ronaldo dhe boksieri Conor Mcgregor.


Current track

Title

Artist

Background