Harta Europiane e Turizmit, Riviera pika me atraktive shqiptare

Written by on 06/06/2018

Sezoni veror ka startuar ne Shqiperi prej muajit maj. Nga jugu ne veri vendi dhe bizneset po behen gati per te pritur pushuesit brenda dhe jashte vendit. Por ate qe ka specifikuar Harta Evropiane per Turizem kete sezon, ne harten e quajtur “Çfare te shohesh ne…”, eshte natyra dhe Riviera shqiptare. Harta tregon per cdo destinacion europian pjesen me interesante qe mund te vizitosh gjate ketij sezoni. Bregdeti I jugut mbetet ende terheqja kryesore per vendin tone. Ndersa per Kosoven vend terheqes per turistet eshte Manastiri i Deçanit, Liqeni i Shkodres eshte per Malin e ZI, ndersa per Maqedonine Kisha e Shen Gjonit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist