SHBA hap ambasaden e re ne Jeruzalem!

Written by on 14/05/2018

SHBA hapi sot ambasaden e re te saj ne Jerusalem, nje levizje kjo tejet e pelqyer nga Izraeli, por e denuar nga palestinezet qe jane mbledhur ne protesta masive.Zyrtare te larte amerikane do te marrin pjese ne ceremonine e te henes, perfshire vajzen e presidentit Donald Trump, Ivanka dhe bashkeshortin e saj, Jared Kushner.Ndersa pjesa me e madhe e diplomateve evropiane, nuk do te jene te pranishem. Vendimi i Trump per ta zhvendosur ambasaden nga Tel Avivi ka zemeruar palestinezet qe pretendojne Jerusalemin Lindor si kryeqytet te shtetit te ardhshem palestinez.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist