Rusi 2018, futboll edhe ne Hapsire!

Written by on 02/06/2018

Kozmonautet ruse, Anton Shkaplerov dhe Oleg Artemyev luajten futboll ne bordin e Stacionit Hapesinor Nderkombetar duke perdorur topin zyrtar te ketij boterori, ”Telstar 18”, te njejtin me te cilin do te luhet ndeshja e pare e Boterorit te Rusise 2018. Njoftimin e beri agjencia hapesinore ruse ”Roscosmos”. Rezultati i ndeshjes se zhvilluar ne mungese te gravitetit, mbetet i panjohur. Topi u mor ne orbite nga Artemyev me 24 mars, ne bordin e anijes ”Soyuz MS-08” dhe do te sillet ne Toke me 3 qershor nga ”Soyuz MS-07” bashke me ekuipazhin.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist