Adoleshentet braktisin Facebook-un, preferojne rrjetet e tjera sociale

Written by on 02/06/2018

Adoleshentet amerikane po braktisin “Facebook”-un, duke preferuar platforma te tjera sociale si “Youtube”, “Instagram” apo “Snapchat”.Ky eshte konkluzioni i nje studimi te kryer nga Qendra e Kerkimeve “Pew” me seli ne SHBA, sipas se ciles vetem 51 per qind e tyre perdorin tashme rrjetin social te themeluar nga Zuckerberg, nje shifer qe ka pesuar renie me 20% prej vitit 2015, kur u anketuan per here te fundit adoleshentet. “Youtube” ka “vjedhur” dominimin e dikurshem te “Facebook”-ut mbi adoleshentet, me 85% te tyre qe preferojne tashme platformen e publikimit te videove. Rrjetet e dyta dhe te treta per nga interesi mes adoleshenteve, sipas ketij studimi jane “Instagram”-i me 72% dhe “Snapchat”-i me 69%.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist