Karta “Visa” rikthehet ne normalitet pas defektit ne sistem!

Written by on 02/06/2018

Sherbimet e pagesave elektronike permes kartave “Visa” duket se eshte rikthyer “prane normalitetit” serish, pas nje defekti ne sistem qe bllokoi kliente te shumte anembane Europes nje dite me pare te benin blerje.Kompania kerkoi ndjese, e tha se nuk ka asnje arsye te dyshohet se defekti ne pajisjet elektronike te kompanise vjen si pasoje e nje “qasjeje te paautorizuar, apo sulmi kibernetik”.Deklarata e kompanise “Visa” erdhi 5 ore pasi kishte pranuar problemin qe preku nje pjese te mire te Europes, ndersa terheqjet permes “ATM”-ve (bankomateve) apo pagesat permes kartave “Mastercard” dhe “American Express” funksiononin normal.Tashme zoteruesit e nje karte krediti apo debiti “Visa” mund te vazhdojne t’i perdorin ato.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist