Përkeqësohet situata, vendi nordik shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Written by on 02/03/2021

Kryeministrja e Finlandës Sanna Marin  ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të situatës me koronavirusin. Kjo do të thotë se për 3 javët në vijim  lokalet dhe restorantet do të qendrojnë të mbyllura. Gjithashtu është paralajmëruar se masat mund të përfshijnë edhe kufizimin e lëvizjeve të banorëve.

Finland's Sanna Marin will be world's youngest sitting prime minister -  Business Insider

 

Për bizneset e prekura qeveria po përgatit një paketë ndihme./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist