BE bie dakord, shumë shpejt aprovon “certifikatat e imunitetit”!

Written by on 02/03/2021

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka bërë të ditur se Bashkimi Europian do të bëjë realitet propozimin për “certifikatat e imunitetit”. Sipas saj, synimi është që të tregohen prova se një person është vaksinuar ndaj Covid-19, rezultatet e testeve për ata që nuk janë imunizuar si dhe informacion për shërimin nga infektimi.

Controversial at home, lauded abroad: Ursula von der Leyen to head EU  Commission

I quajtur “Kalimi Jeshil Digjital”, kjo strategji synon ndër të tjerash të sigurojë lëvizjen e lirë të qytetarëve dhe shpëtimin e sezonit të ardhshëm turistik./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist