Ndahet nga jeta kompozitori Agim Krajka

Written by on 02/03/2021

Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare kompozitori i njohur Agim Krajka. Lajmi është bërë i ditur nga djali i tij përmes një postimi në rrjetet sociale. “Shpirti yt pushoftë në paqe babai ynë i dashur” shkruan Ulis Krajka. Më herët, kompozitori është nderuar me titullin “Artist i Popullit”.

Shuhet në moshën 83-vjeçare kompozitori i njohur Agim Krajka, i biri jep lajmin: Shpirti yt pushoftë në paqe babai ynë i dashur! | Gazeta Dita

Veprimtaria e tij muzikore ishte shumë e gjerë dhe përfshin një periudhë prej tri dekadash./radiotravel.al 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist