Perfitimet e te mbajturit kafshe shtepiake!

Written by on 30/05/2018

Pak gjera krahasohen me gezimin e mbajtjes ne shtepi te nje kafshe shtepiake, por jo vetem per ndjesine e te mos qenit vetem apo per argetimin qe te ofrojne por eshte vertetuar shkencerisht se ato kane mjaft perfitime shendetesore e mund t’ju sherbejne edhe per jeten tuaj profesionale. Kompanite e medha siç eshte Google apo Amazon jane te njohur me kete fakt dhe shume vende pune jane “pet-friendly”. Gjithashtu mjaft njerez te suksesshem ne karrieren e tyre mbajne kafshe shtepiake dhe ekziston nje lidhje per kete. Shkencerisht eshte vertetuar se kafshet shtepiake reduktojne stresin, permiresojne humorin tuaj dhe ju ndihmojne te socializoheni.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist