Nis puna për ndërtimin e rrugës së Dobronikut në Berat. Synohet zhvillimi i turizmit!

Written by on 18/02/2021

Në Berat ka nisur puna për ndërtimin e rrugës së Dobronikut. Aksi rrugor i cili të drejton tek Ballkoni i Beratit mendohet se do të jetë shumë shpejt një atraksion i frekuentuar për turistët vendas dhe të huaj.

Sipas Ministrit të Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi, ky investim infrastrukturor  do të përmirësojë jetën e banorëve dhe do të hapë mundësinë për një model të ri zhvillimi për turizmin e qytetit. Investimi parashikohet të mbarojë në maj të 2021./radiotravel.al 

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background