Ky vend do t’i lejojë udhëtarët e vaksinuar të hyjnë pa karantinë

Written by on 18/02/2021

Udhëtarët që janë vaksinuar kundër COVID-19 janë të përjashtuar nga karantina e detyrueshme në Poloni, me kushtin që të vijnë nga një listë e caktuar vendesh. Aktualisht kufizimet janë lehtësuar  në Poloni për popullsinë e saj prej afërsisht 40 milionë njerëz. Vendi ka lejuar që skitë të rihapen për një periudhë prove dy javore teksa muzetë, galeritë e artit dhe qendrat tregtare u lejuan të rihapeshin në 1 shkurt.

Image result for poland covid

Kinematë, teatrot dhe hotelet gjithashtu janë hapur, por me 50% të kapacitetit. Restorantet mund të shërbejnë vetëm delivery, ndërsa mbajtja e maskave dhe respektimi i distancës shoqërore është e detyrueshme./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist