Nis Ocotberfest 2018 ne Mynih

Written by on 22/09/2018

 

Ne Mynih eshte koha per te lene pas kraheve problemet e per te shijuar birren. Parakalimi i nje karroce me kale, karuzelet e  bandat muzikore i dhane nisme edicionit te 185 te festivalit te famshem “Oktoberfest”. Kryebashkiaku i Mynihut i vendosi rubinetin fuçise se pare te birres duke e shpallur zyrtarisht te hapur festivalin me te madh te birres ne bote. Edicioni i ketij viti sjelle nje tjeter rekord vizitoresh dhe turistesh per festivalin dhe qytetin, konkretisht rreth 7 milione njerez. Miliona litra birre do te konsumohen edhe kete vit nga stendat e festivalit nderkohe qe ushqimet, veshjet tradicionale dhe muzika do te jene pjese e eventit qe do te vijoje deri ne date 7 tetor.

                                                                                                    


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist