10 vendet me ekonomine me konkurruese ne bote

Written by on 22/09/2018

 

Zvicra , Singapori, Shtetet e Bashkuara, Gjermania, Hollanda, Japonia, Hong Kongu, Suedia dhe Mbreteria e Bashkuar jane renditur 10 vendet me ekonomine me konkurruese ne bote. Ky eshte rezultati i studimit te Forumit Boteror Ekonomik qe paraqiti raportin mbi konkurrencen e lire dhe ekonomine e shume vendeve te botes. Faktoret qe u moren parasysh ne studim ishin, institucionet, infrastruktura, ambjenti makroekonomik, shendeti e arsimimi, tregu i punes, niveli teknologjik dhe inovacioni.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist