Nga 1 korriku takse per perdorimin e rrjeteve sociale!

Written by on 04/06/2018

Parlamenti i Ugandes ka miratuar ligjin per vendosjen e takses per njerezit qe perdorin platformat e mediave sociale.Behet fjale per nje pagese prej 0.05 dollare per njerezit qe perdorin Facebook, WhatsApp, Viber dhe Twitter. Presidenti Yoweri Museveni kerkonte te beheshin keto ndryshime duke u argumentuar se mediat sociale inkurajonin thashethemet. Ligji do te hyje ne fuqi me 1 korrik, por mbetet per tu pare se si do zbatohet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist