Nje meteor i madh viziton Kinen!

Written by on 04/06/2018

Nje meteor i madh ndezi qiellin ndersa shpertheu permes atmosferes mbi Yunnan ne jugperendim te Kines fundjaven qe lame pas, duke tronditur banoret lokale me shkelqimin e zjarrte te tij. Meteorit krijoi nje shperthim drite te bardhe mbi rrokaqiejt Jinghong te Yunnanit. Meteoriti la nje rruge te zjarrte pas teksa zbriste ne qiellin e nates, para se te zhdukej sekonda me vone.Sipas Observatorit Yunnan te Akademise Kineze te Shkencave, meteori ishte  jashtezakonisht i ndritshem dhe efekti i zjarrit ishte shkaktuar nga ferkimi kur meteori hyri ne atmosfere.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist