Ne Londer kryefjala eshte… Dasma Mbreterore!

Written by on 08/05/2018

Nese ju jeni ne Piccadilly Circus, perballe Green Park dhe Buckingham Palace ose ne zonen e Kensington, ne Londer fjala kyçe eshte vetem nje ose me mire, tre: Harry dhe Meghan.Dasma mbreterore do te zhvillohet me 19 maj ne Windsor, nje qytet ne periferi te kryeqytetit, por kjo nuk eshte arsyeja pse Londra eshte e perjashtuar nga mania mbreterore e dasmes.Kartolina, flamuj, filxhane, pjata, luge, mbajtese çelesash, po shiten kudo.Kush mberrin ne Londer ka kenaqesine te marre nje kujtim te kesaj ngjarjeje te madhe ne Mbreterine e Bashkuar.Parashikimet e kostos per kete martese jane rreth 32 milione paund, shume prej te cilave jane shpenzuar ne siguri, Por sipas eksperteve britanike, te ardhurat jane shume me teper, me nje rritje ne vitet e ardhshme te mbi 4 milion turisteve dhe nje rritje ne qarkullim qe tejkalon 2 miliarde paund.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist