Rihapet ne Kosove per vizitoret Shpella e Gadimes!

Written by on 08/05/2018

 

 

Agjencia per Mbrojtjen e Mjedisit te Kosoves njoftoi sot se Shpella e Gadimes eshte e hapur per vizitoret, pasi u rregullua defekti ne sistemin elektrik  te ndriçimit ne kete monument te natyres. Shpella e Gadimes ne Lipjan, eshte nje nder me te bukurat jo vetem ne Kosove, por edhe ne Ballkan e me gjere. Ajo ka nje moshe 80 milione vjeçare dhe eshte nder me te vjetrat ne bote. Gjate nje viti kjo shpelle pritet te vizitohet nga me shume se 30 mije turiste vendas e te huaj, te cilet mbeten te mahnitur nga forma e kristaleve qe ndodhen brenda kesaj shpelle.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist