Moti i keq dëmton kompanitë e birrave

Written by on 17/06/2019

 

 

Moti i keq i kësaj vere mund të ndikojë në rënie të rezervave të pijeve europiane. Vera e kaluar me përfitimin e valës së nxehtë, dasmës mbretërore britanike dhe Kupës Botërore  FIFA ka rritur volumin e shitjeve me 3.6% . Ndërkohë këtë vit kompanitë më të famshme të birrave kanë pësuar një rënie të ndjeshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist