Mick Schumacher gati t’i bashkohet Ferrarit!

Written by on 15/01/2019

Mick Schumacher gati t’i bashkohet Ferrarit

Mick Schumacher, djali i 7 here kampionit te botes ne Formula 1, Michael Schumacher, eshte gati t’i bashkohet skuadres italiane te Ferrarit, duke filluar qe nga ky sezon. Ne fakt nuk behet fjale per te pilotuar ne garat e Formules 1, ku tashme skuadra italiane i ka zgjedhur pilotet e saj dhe ata do te jene Sebastian Vettel dhe Charles Leclerc. Megjithate Mick Schumacher pritet te behej pjese e Ferrari Driver Academy dhe te jete nje nga dy pilotet qe do te garojne ne testet zyrtare te skuadres italiane.4


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist