Mercedes qendron ne krye me nje buxhet prej 450 milione euro.

Written by on 23/03/2018

Kampionet aktuale te kampionatit boteror te automobilizmit kryesojne listen per te ardhurat me te medha per sa i perket skuderive te Formula 1 ne sezonin 2018. Klasifikimi i fundit Auto Bild tregon buxhetin ne dispozicion te seciles skuderi tashme qe sapo ka nisur kampionati F1 2018. Ne krye qendron Mercedes me nje buxhet prej 450 milione euro.  Skuderia gjermane qendron perpara rivaleve te Ferrarit. Nje nder avantazhet e ketyre dy skuderive, krahasuar me te tjeret, qendron ne faktin se Mercedes dhe Ferrari i prodhojne vete motoret. Buxheti i Ferrarit llogaritet ne rreth 430 milione euro. Ne vend te trete eshte Red Bull, me nje buxhet prej 350 milione eurosh. Lista vijon me McLaren dhe Renault.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist