Lagjet me “cool” te Europes

Written by on 17/04/2018

Lagjet me “cool” te Europes

 

Langstrasse ne Zyrih eshte cilesuar si lagjia me e mire ne Europe per kete vit. Portali TravelSupermarket prezantoi “Hip Hangout Guide 2018”, klasifikimin e lagjeve me cool te qyteteve europiane qe jane per te mos u humbur per ata ne kerkim te “tendencave te reja”. Renditjen e vijojne Norrebro ne Kopenhagen, Rosenthaler Platz ne Berlin, Mariahilf ne Vjene, Psiri ne Athine, Belleville ne Paris, Kalamaj na Talin, Savamala ne Beograd, Alameda ne Sevilje, Portobello ne Dublin dhe Miguel Bombarda ne Porto. Per kete renditje u moren ne konsiderate faktore te ndryshem: kultura, kreativiteti, numri i lokaleve dhe dyqaneve, oferta gastronomike, ne raport me numrin e banoreve.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist